DustFlex

DustFlex er et vannbasert system for effektiv støvbekjempelse innen et bestemt område. Systemet bygges enkelt sammen med standardmoduler som deretter er lett på installere på stedet.

Forskjellige spraydyser genererer en forskjellige dråpestørrelser og mengde, noe som er viktig å ta hensyn til ved støvbekjempelse. DustFlex gir deg muligheten til å velge den dysen som mest effektivt binder en bestemt type støv.

Fordeler med DustFlex

  • Svært enkel å installere og flytte hvis ønskelig
  • Fleksibel løsning
  • Dråpestørrelse og mengde er justerbar
  • Systemet bygges sammen av standardmoduler til ønsket lengde
  • Kan brukes på kommunalt vanntrykk
  • Systemet kan dimensjoneres slik at det på visse punkter bekjemper luftbåret støv og på andre punkter fukter materiale for å unngå støvdannelse senere i prosessen.

DustFlex Dammbekämpning

Eksempel på bruksområder

  • Knusere og transportbånd
  • Tipplommer
  • Røyktepper og vannvegger
  • Vanning og fukting av underlag

  Mengde (l/t pr dyse) 0,5 bar 3 bar 5 bar 7 bar
  Tåkedyse HAN156012,83,74,4
  Tåkedyse HAN156024,76,17,2
  Tåkedyse HAN1560323,530,335,8
  Tåkedyse HAN1560452,768,180,5
  Tåkedyse HAN1560593,8121,0143,2
  Tåkedyse HAN15606124,0160,0189,4
  Fullkonisk dyse TF6135,6330,0426,0506,4
  Fullkonisk dyse TF8251,4618,0792,0941,4

Hvordan er systemet bygd opp?

DustFlex består av et antall komponenter som er kombinert slik at optimal støvbekjempelse oppnås.

  • Robust og fleksibel slange som lett kan monteres ved hjelp av for eksempel kabelstrips.
  • Spesialproduserte T-koblinger og slangekoblinger i rustfritt stål.
  • Spraydyser i rustfritt stål med innebygd filter for å unngå tilstopping.

Nederst på denne siden kan du lese om hvordan man dimensjonerer et effektivt system for støvbekjempelse og hva du bør vurdere.

Ring eller send e-post hvis du vil at vi skal se på hvordan vi kan løse dine støvproblemer!

Kontakt oss

Downloads

Hvordan dimensjoner man et system for optimal støvbekjempelse?

Et system for støvebekjempelse skal dimensjoneres slik at vanntåken fra dysene og støvet kan integreres optimalt. Vi tar hensyn til en rekke faktorer for å få et så effektive system som mulig:

  • Materiale eller punkt som skal støv
  • Størrelse på støvpartikler
  • Dråpehastighet
  • Spraymønster
  • Sprayvinkel
  • Vannforbruk
  • Plassering
  • Luftstrømmer

I enkelte anvendelser ønsker man å bløte opp produktet, mens man i andre anvendelser bare ønsker å binde støvet uten å fukte et produkt eller område. Dette gjøres med en fin vanntåke som binder støvet.

Vi har et fleksibelt utvalg av produkter som dimensjoneres for akkurat din anvendelse. Utstyret er enkelt å installere, og vi tilbyr også installasjon og serviceavtale.

Ring eller send e-post hvis du vil ha hjelp til dimensjonering, eller hvis du ønsker at vi skal foreta en befaring!

Dammbekämpning Hansa Engineering
Kontakt